Arról egyelõre nincs információ, hogy bármely futó konferencia félbeszakadt volna a hétfõi összecsapások miatt, esetleg korábban távoznának, de aki 2-3 hét múlva érkezne Budapestre, talán jobban meggondolja > mindenesetre élénkül a magyar fõvárosban uralkodó viszonyokkal összefüggõ érdeklõdés.
Konferenciaszervezõktõl és beutaztató irodáktól származó információk szerint még nem tapasztalható nagyobb lemondási hullám. Kovács szerint javítani kellene azt a nagyon negatív képet, ami a világsajtóban közölt tudósítások és képanyag hatására kialakulhatott.
Rendkívül nehéz a helyzet, mivel a fõváros utcáin felbukkanó szovjet tank látványa < ami például a BBC honlapján fogadta a netezõket > nagyon is sokatmondó lehet, ám messze nem fedi a valós helyzetet.
Errõl azonban nagyon nehéz meggyõzni a fõ küldõ piacokat, fõleg a távolabbiakat, így a biztonságot néhány éve különösen elõtérbe helyezõ utazók fejében könnyen támadhatnak kétségek a Budapestre utazást illetõen. Fõként a tengerentúli és távol-keleti turistákat riaszthatják el ezek a képek.
A nemzetközi médiában gyakran háborús állapotként ábrázolt szeptemberi események eddig 200 millió forint árbevétel-kiesést okoztak a fõvárosi szállodáknak > mondta a Napi Online-nak Lombosi Gábor, a Magyar Szállodaszövetség titkára. Elsõsorban a felsõ kategóriás szegmens szenvedett érzékeny veszteségeket.
A Magyar Szállodaszövetség tagszállodáihoz a tegnapi zavargások miatt eddig egy-két foglaláslemondás érkezett. A zavargások tartóssá válása beláthatatlan következményekkel járna nemcsak a turisztikai ágazatra, hanem a Magyarországról alkotott képre is.
A szeptemberi zavargások kitörése óta mind a Magyar Utazási Irodák Szövetségénél, mind pedig a Magyar Turizmus Zrt. külföldi képviseletein egyre sûrûbben érdeklõdnek a külföldi partnerek arról, hogy küldhetnek-e utasokat Budapestre. A fõ piacokról származó információk szerint egyelõre senkit nem tanácsolnak el a Magyarországra/Budapestre utazástól.
Forrás: INDEX